رعایت بهداشت فراتر از درمان است.

پنج شنبه, 31 خرداد 1397

سخنی با شما

سخنی با شما
 
 
   
برادر و خواهر گرامي
با سلام و ادب ؛ ورود شما را به پايگاه اينترنتي مرکز بهداشت شهدای والفجر گرامي داشته و از اينکه برای کسب اطلاعات بيشتر بهداشتي، اين پايگاه را انتخاب نموده ايد سپاسگزارم.
بهداشت، علم بهتر زيستن و به بيان کامل تر علم سالم ماندن و سلامت است. امروزه ديگر چيزی از کشتارهای فجيع و وسيع وبا، طاعون، سرخک و ... به گوش نمي رسد. اما آمار قربانيان ايدز بخصوص در کشورهای جهان سوم  روز به روز  رو به افزايش بوده و بيماری سل که زماني تصور مي شد بزودی کنترل خواهد شد، با چهـره ای  مخوف تـر، در  کمـيـن ســلامت افراد  جامـعــه است. در يـک  سوی جــهان با بــرنـامــه  ريزی های  صحيح  تغذيه ای، بيش از شش سانتي متر به متوسط  قد ملتي افزوده مي شود و در سوی  ديگر کره خاکي، کودکان از سوء تغذيه شديد در حال جان دادن هستند، در کشور ما نيز بدليل فقر فرهنگي و آموزشي، سرمايه های محدود خانواده اغلب صرف منابع غذايي سالم و مورد نياز واقعي نمي گردد.
کشوری با تعداد انگشت شماری تصادف جاده ای، ناامن تلقي مي گردد در حالي که در کشور ما سوانح و حوادث جاده ای اولين علت مرگ و نقص عضو در سنين جواني و فعال جامعه بوده و هر روز خانواده ای را در غم از دست دادن عزيزی گريان مي کند و لطمات جبران ناپذيری بر پيکر اقتصاد جامعه وارد مي نمايد.
اينها همه ابعاد مختلف توجه و بي توجهي به سلامت و بهداشت جامعه است، و بي شک تأمين سلامتي دست يافتني است. ولي متاسفانه برنامه های بهداشتي، عمومأ دراز مدت بوده و همين امر موجب مي شود مردم و سياست گزاران در کوتاه مدت عواقب بي توجهي به آن را جدی تلقي نکنند.
در هر حال عنايت و توجه فرد فرد مردم، همفکری و همياری همه آنها و بخصوص شما بزرگوار مي تواند ما را در اين عرصه وسيع و پرمخاطره ياری نمايد.منتظر نظرات و راهنمائي هاي شما هستيم.
 
     دکتر عبدالحسین فرح بخش          
رئيس مرکز بهداشت شهرستان شيراز
(شهداي والفجر)         
 

نظرات  

 
0 #2 کارشناسمحفوظ در تاریخ: سه شنبه 01 ارديبهشت 1394 ، ساعت 05:02 ب ظ
واقعا این دکتر تهمن یکی از بهترین انسان هایی است که من تا به حال دیده ام . از لحاظ احترام به همکار و ادب ایشان از بهترین انسان های روی زمین هستند .
 
 
+4 #1 سخنی با شمامهناز در تاریخ: پنج شنبه 04 ارديبهشت 1393 ، ساعت 02:02 ق ظ
هميشه اين سوال در ذهن ايجاد مي شود چرا برا ي بهتر بودن قدم نمي گذرايم چرا مثلا مسوول واحدي به جاي اينكه بپذيرد انتقادي را براي بهترشدن كار يا مسو ليتي تمايل دارد كه كسي انتقاد نكند چرا حق صحبت كردن را به ما نمي دهد وتمايل دراد كه اين جر يان رود همچنان كه مي رود برود
 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد