رعایت بهداشت فراتر از درمان است.

پنج شنبه, 27 تیر 1398
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

پياده روي يكي از ارزنده ترين و مفيدترين فعاليتهاي بدني

پياده روي يكي از ارزنده ترين و مفيدترين فعاليتهاي بدني است
 
پياده روي يكي از ارزنده ترين و مفيدترين فعاليتهاي بدني   پياده روي يكي از ارزنده ترين و مفيدترين فعاليتهاي بدني  پياده روي يكي از ارزنده ترين و مفيدترين فعاليتهاي بدني
 
    به گزارش واحد روابط عمومي مركزبهداشت شهرستان شيراز شهداي والفجر، دكتر هنگامه خضري مسوول واحد سلامت خانواده، جمعيت و مدارس اين مركز گفت: در روز پياده روي از خانه تا مدرسه، دانش آموزان دختر و پسر مدارس ابتدايي تحت پوشش مركز بهداشت شهداي والفجر از نواحي 2و3و4 آموزش و پرورش شامل: معارف 1، 17 شهريور، اتحادي، پوشينه بافت، موسي بن جعفر(ع)، پاسداران، آمنه بنت وهب و سيد احمد خميني با پياده روي وحضور در نزديكترين بوستان به مدرسه، تحرك ، فعاليت بدني و فرهنگ پياده روي را ترويج نمودند.

وي افزود: اين مراسم با حضور ناظران مراكز خدمات جامع سلامت، واحد سلامت نوجوانان،جوانان و مدارس اين مركز بهداشت، مسئولين نواحي آموزش و پرورش و كارشناس پيشگيري از سوانح و حوادث ترافيك شهرداري از ساعت 7:30 تا 8:45 برگزار گرديد.

در ادامه نيز دكتر عبدالحسين فرح بخش رييس اين مركز بهداشت در خصوص عوامل شيوع كم تحركي گفت: شهر نشيني و ملاحظاتي كه همراه آن وجود دارد، مانند وجود ترافيك سنگين ، آلودگي هوا، مسيرهاي طولاني براي رسيدن به مقصد و محل كار يا تحصيل و يا خريد روزانه، در نتيجه استفاده از وسيله نقليه موتوري ، افزايش تراكم جمعيت و در نتيجه آپارتمان نشيني و كاهش ايمني ،كمبود و نبود پارك ها ، مكانهاي ورزشي ، از جمله عواملي است كه باعث شيوع كم تحركي در جوامع شهر نشيني است.

وي تاكيد كرد: فعاليت بدني مناسب و ورزش در محله وپياده روي يكي از كم هزينه ترين راهها براي حفظ سلامت و پيشگيري از بيماريهاي غير واگير ،فشار خون و بيماري قلبي و ديابت مي باشد.

در ادامه دكتر هنگامه خضري مسئول واحد سلامت خانواده، جمعيت و مدارس اين مركز هدف از اجراي اين طرح را ايجاد فرهنگ پياده روي در دانش آموزان، بجاي استفاده از وسايل نقليه و آگاهي از فوايد پياده روي دانست و گفت اين روز فرصتي است تا دانش آموزان و اولياء مدرسه در كنار ساير اقشار جامعه با مزاياي پياده روي آشنا شده و اين مناسبت را گرامي بدارند.

كارشناس پيشگيري از حوادث حمل و نقل ترافيك شهرداري نيز موضوع ورزش ايمن را مطرح نمود و اين امر را تضمين ادامه فعاليت ورزشي در نوجوان عنوان نمود و گفت: استفاده از كلاه ايمني در دوچرخه سواري، دوچرخه ايمن و استاندارد ،دوچرخه سواري در محل هاي خط كشي شده ،دوچرخه سواري در خيابانها و پاركها و پياده روي در محلهاي ايمن و فضاي امن از نكات اصلي پيشگيري از سوانح و حوادث ترافيك است .

گفتني است در پايان مراسم، بسته فرهنگي پيشگيري از سوانح و حوادث ترافيك، ازسوي اين واحد در شهرداري به تمامي دانش آموزان شركت كننده تحويل گرديد.